Soorebase talu asub Tartumaal, keset soid ja metsi, Välgi looduskaitseala külje all ning pakub mett, mesilasvaha ning erinevaid tooteid mesindussaadustest.

Talu on nime saanud Vaiko Epliku samanimelise laulu järgi, mis hakkas kuidagi eriliselt mõttes helisema, kui sai otsustatud, et talule tuleb anda uus nimi (kuula lugu SIIT). Soorebane on natuke müstiline ja müütiline tegelane, keda tegelikult ei ole olemas, kuid kes salapärastes Välgi metsades sellegipoolest elada võib.

Noortel talunikel – Jutal ja Siimul – kellest üks pärit Tallinnast ja teine Tartust, oli soov oma elu maaga siduda ning maaelu arengule läbi isikliku panuse kaasa aidata. Lisaks mahepõllumajanduslike põhimõtete rakendamisele talupidamises, taime-, puuvilja- ning marjakasvatuses, keskkonna jaoks oluliste tolmeldajate – mesilaste – pidamises, osaletakse aktiivselt ka kohaliku kogukonna tegemistes.

Mesilasi hakkasid noortalunikud pidama juhuse tahtel, kui neile tallu elama kolides kingiti 3 peret. Nendega toimetamine, nende tujude ja käitumise tundma õppimine ning võimaluste rohkus, milleks saab mesitarus loodud looduslikke aineid peale mee (taruvaik, õietolm, suir, vaha jms) kasutada, tekitas soovi mesindusega suuremas mahus tegeleda ning tervislikke, looduslähedasi tooteid ka teistega jagada. Mesindusega tegelemise jaoks ehitati ka Soorebase talu Meemaja, mis viimistleti ning sisustati kaasaegsete ning kõikidele nõuetele vastavate ehitusmaterjalide, masinate ja seadmetega (vaata pilte meie Facebooki lehelt või Instagramist). Juta sooritas 2020.aastal mesiniku 5. kutsetaseme eksami, mis on mesinike kõige kõrgem tase!

Soorebase talus pannakse suurt rõhku loodussäästlikule ja keskkonnahoidlikule majandamisele (loe meie keskkonnaalaste põhimõtete kohta SIIT) ning kvaliteetsele lõpptoodangule (loe meie mee kvaliteedi põhimõtteid SIIT).

E-poe tootevalik on pidevalt täienev ning tooteid on võimalik tellida nii pakiautomaadiga kui ka ise Soorebasele järgi tulles (eelneval kokkuleppel ette helistades). Eritellimuse jaoks võta ühendust juta{ät}soorebase.ee või telefonil +372 534 54321

Soorebase Talu OÜ on käibemaksukohustuslane – kõik kodulehel toodud hinnad sisaldavad käibemaksu ning soovi korral väljastame ostuarved ka ettevõtte nimele.