Õietolm

9.00

Õietolm on õie keskel asuvatelt tolmukatelt pärinev väga peen pulber ning selle värv võib varieeruda valgest mustani. Mesilased koguvad õietolmu paljudelt taimedelt ning pakivad nad väikeseks tombukeseks kokku. Ühe tombukese kaal on umbes 8-15 mg milles on umbes kaks miljonit õietolmutera!

Mesinik kogub õietolmu ning kuivatab seda madalal temperatuuril, et niiskusesisaldus õietolmu terades viia minimaalsele tasemele. Hästi kuivatatud ning kuivas ja jahedas hoiustatud õietolm säilib 6 kuud kuni 1 aasta, sügavkülmas säilitatuna isegi mitu aastat.

Igapäevaseks tarvitamiseks piisab 3-9 grammist õietolmust (1-3 teelusikat), mida võib süüa “otse purgist” kui segada ka toidu sisse.

Õietolm sisaldab kõiki tervisele vajalikke aminohappeid ja kõikide gruppide vitamiine ning neist on leitud kuni 28 keemilist elementi, sh magneesiumi, naatriumi, rauda, joodi jne. Lisaks aminohapetele ning vitamiinidele sisaldab õietolm ka biostimulaatoreid ning seetõttu ei ole soovitatav seda tarbida kasvajate puhul kuna lisaks tervetele rakkudele võib see mõjutada ka haigete rakkude tööd.

Kuivatatud õietolmu minimaalne netokaal on 150g.

Õietolm on pakendatud klaaspurki.

NB! 2021.aasta hooajal me õietolmu ei kogunud. Kui soovid, et koguksime just sinu jaoks õietolmu järgmisel, 2022.aasta hooajal, siis esita meile tellimus või saada e-kiri! Soovi korral võime õietolmu nii sügavkülmutada kui kuivatada!

Pildid on illustratiivsed.